Novinky Umelá inteligencia Videá

AI videá: Čínsky Kling je dostupný medzinárodne – Vyskúšajte si ho!

kling

Už aj používateľom mimo Číny sa dostáva do rúk zrejme doposiaľ najpokročilejší nástroj na generovanie videí pomocou umelej inteligencie. Ide o Kling od čínskej spoločnosti Kuaishou.

Jednou z najväčších správ tohto týždňa vo svete umelej inteligencie (AI) je sprístupnenie nástroja Kling na generovanie AI videí už aj zákazníkom mimo pevninskú Čínu. Dostupný je na medzinárodnej adrese klingai.com.

Užívatelia si na nej môžu otestovať Kling pri generovaní videí z obrázkov, ktoré doplnia o textový prompt („image-to-video“) alebo z čistých textových príkazov (promptov), čiže „text-to-video“.  

Skvelou správou je, že Kling sa dá testovať aj zadarmo. My sme na úvod dostali 66 kreditov na deň, ktoré postačia na vygenerovanie niekoľkých testovacích videí.

Obmedzením je kvalita generovaného videa, keďže funkcia “high quality” zatiaľ nie je dostupná. Video je tak nižšej kvality, čo znamená, že je len ťažko použiteľné pre komerčné účely.

Z našich úvodných testov nás Kling presvedčil omnoho viac (podobne ako Dream Machine od  Luma), pri generovaní videí z obrázkov, ktoré sme doňho uploadli. Z tohto dôvodu sa domnievame, že väčšina záberov, ktorá je prezentovaná ako demonštrácia kvalít tohto nástroja, pochádza z funkcie image-to-video, pri ktorej bol pôvodný obrázok generovaný cez nástroje typu Midjourney. Upozorňujeme však, že ide len o náš prvotný odhad po generovaní pár skúšobných videí.

Kling verzus konkurencia

Kling sa zaraďuje medzi ďalšie známe nástroje na generovanie AI videí, ktoré sú dostupné verejnosti.

V tejto oblasti doposiaľ dominovali Runway Gen 3-Alpha, ktorý je však v najvyššej verzii spoplatnený a nástroj DreamMachine od Luma.

Kým Runway jednoznačne dominoval v generovaní videí z textových promptov, Dream Machine sa zdá byť lepší v generovaní videí z obrázkových podkladov.

Kling, ako to už naznačovali doposiaľ zverejnené zábery od čínskych tvorcov, je v oboch smeroch ešte zrejme o čosi šikovnejší, než jeho terajšia konkurencia.

Okrem tejto trojice nástrojov sa veľa hovorí aj o Sora od OpenAI a Veo od Google Deepmind. Tieto nástroje však zatiaľ verejnosti sprístupnené neboli a preto je ich porovnávanie “v praxi” s tými už dostupnými nemožné.

Čo kling dokáže?

Mnohé zaujímavé výtvory z Kling si môžete pozrieť v nasledujúcich tweetoch.

Twitter kanál Blaine Brown urobil už aj porovnanie s Dream Machine od Luma. V skratke použil rovnaké prompty v Kling a v Dream Machine a ukázal výsledky. Na prvý pohľad je zrejmé, že Kling v porovnaní s týmto nástrojom dominuje.

Zdroj: Autor, X

Som zakladateľ portálov Kryptonovinky.sk, FTnews.sk a Futuremag.sk. O Bitcoine, finančných trhoch a umelej inteligencii (AI) natáčam aj videá na YouTube v rámci projektov Zaujalo ma Krypto & Fintech a Zaujalo ma AI.