OpenAI konkuruje Googlu: ChatGPT prináša vlastný vyhľadávač
OpenAI predstavila novú verziu ChatGPT s integrovaným vyhľadávacím nástrojom, čím sa priamo postavila do súboja s Googlom na trhu internetového vyhľadávania.
Táto funkcia je už k dispozícii predplatiteľom služieb ChatGPT Plus a Team a tiež používateľom na čakacej listine pre SearchGPT.
„ChatGPT teraz umožňuje získať aktuálne informácie o správach, športe, finančných trhoch a počasí. Používatelia môžu tieto informácie vyhľadávať priamo počas konverzácie alebo prostredníctvom špeciálnej ikony,” informuje portál SearchEngineJournal.
🌐 Introducing ChatGPT search 🌐
ChatGPT can now search the web in a much better way than before so you get fast, timely answers with links to relevant web sources.https://t.co/7yilNgqH9T pic.twitter.com/z8mJWS8J9c
— OpenAI (@OpenAI) October 31, 2024
Vyhľadávací nástroj využíva pokročilú verziu modelu GPT-4, špeciálne optimalizovanú na poskytovanie presnejších a personalizovaných výsledkov. Systém kombinuje tradičné metódy vyhľadávania s inovatívnym prístupom umelej inteligencie založenej na generovaní syntetických dát.
„Výsledkom je vyhľadávanie, ktoré prináša relevantnejšie odpovede a lepšie sa prispôsobuje potrebám používateľa,” uvádza OpenAI.
ChatGPT ponúka obsah od renomovaných spravodajských zdrojov vrátane agentúr Associated Press, Axel Springer, Financial Times a Reuters.
OpenAI plánuje rozšíriť vyhľadávacie možnosti aj v oblasti nakupovania a cestovania a má v úmysle integrovať túto funkciu do ďalších produktov, ako sú Advanced Voice a Canvas.
Tweet: Porovnanie výsledkov SearchGPT a Google
Google is in serious trouble. Yesterday, OpenAI dropped ChatGPT Search, its new Google killer. ChatGPT Search can pull realtime data from the internet to answer your questions.
But is it better than Google? This morning, I tried 3 real questions I needed answered on both ChatGPT… pic.twitter.com/1Qrw7oyz30
— Francis Santora 🐭 (@FrancisPSantora) November 1, 2024
Prvé testy však naznačujú, že model môže mať občas problémy s presným datovaním.
Aj keď je excelentný v overovaní faktov, môže byť ovplyvnený zaujatosťou voči niektorým zdrojom. Funkcia je momentálne stále v rannej fáze vývoja.
„Trh s vyhľadávaním sa neustále mení. Microsoft Copilot a Google Gemini už ponúkajú vyhľadávanie v reálnom čase a Meta taktiež pracuje na vlastnom riešení, ktoré by malo uspokojiť potreby stále náročnejších jedincov,” uzatvára SearchEngineJournal.
Zdroje: Twitter, SearchEngineJournal